Про нашу школу

Про школу

Ужгородська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10 з угорською мовою навчання імені Дойко Габора заснована у грудні 1946 року як семирічний навчальний заклад. У перші роки знаходилася в будівлі сьогоднішньої Ужгородської дитячої школи мистецтв на площі Шандора Петефі. Початкові класи з початку заснування даного закладу знаходилися окремо, в так званому Máriaház, де навчанням малечі займалися монахині. На початку 50-х років ХХ століття навчальний заклад було перенесено в будівлю колишньої єврейської гімназії на Православній набережні.

Перший випуск учнів школи, які отримали атестати зрілості, був у 1957 році. Відвідувачі нашого закладу мають змогу на першому поверсі старої будівлі переглянути фототабло перших п’ятьох випусків школи.

Від вересня 1994 року по грудень 2008 року навчальний заклад знаходився у трьох різних будівлях: старша школа – на Православній набережні, частина початкових класів у будівлі на розі площі Ш.Петефі та вулиці Швабської, а інша частина у будівлі колишнього дитячого садочка по вулиці М. Грушевського. Треба зазначити, що в 90-х роках навчальний заклад нараховував більше 900 учнів.

Від січня 2009 року Ужгородська ЗОШ І-ІІІ ст. № 10 з угорською мовою навчання ім. Дойко Габора знаходиться в одній будівлі на Православній набережні, 24. Перенесення навчального закладу в одну будівлю стало можливим завдяки відкриттю нового добудованого крила, в якому знаходяться 5 класних приміщень, велика актова зала (на 150 місць), спортивна зала (270 м2), їдальня (на 150 місць) та фойє (110 м2).

спортивна зала

фойє