16 жовт. 2015

Szüreti bál a Daykában

Az Ungvári 10. Számú Dayka Gábor Magyar Tannyelvű Középiskolában október 16-án hagyományos szüreti bált tartottunk. A délután kezdődő program szüreti felvonulással kezdődött, táncosaink a Csipkés együttes zenés kíséretével vonultak végig a folyosón.
12 жовт. 2015

Ukrajna védelmezőinek napja

Október 12-én az Ungvári 10. Számú Dayka Gábor Magyar Tannyelvű Középiskola Ukrajna védelmezőinek napját méltatta. A 6.A és a 6.B osztályok tanulói mutatták be műsorukat tanulóink és tanáraink előtt.
6 жовт. 2015

Az aradi vértanúkra emlékeztünk

Október 6-án az Ungvári 10. Számú Dayka Gábor Magyar Tannyelvű Középskola falai között is megemlékeztünk a magyarság egyik legtragikusabb napjáról, a 13 aradi vértanú 1849-ben Aradon történt kivégzéséről.
2 жовт. 2015

Tanárainkat köszöntöttük

Az Ungvári 10. Számú Dayka Gábor Magyar Tannyelvű Középiskolában idén is méltattuk a tanárok napját. Október 2-án a hetedik órán a 11. osztály tanulói álltak színpadra, hogy magyar írók, költők legszebb pedagógusokról szóló soraival köszöntsenek minden tanárt.
30 вер. 2015

A magyar népmese napján

Mint az már hagyománnyá vált iskolánkban, idén szeptember 30-án is megünnepeltük a magyar népmese napját. A Benedek Elek születésnapján méltatott tematikus napot az Ungvári 10. Számú Dayka Gábor Magyar Tannyelvű Középiskolában rajzversennyel tettük színesebbé.
11 вер. 2015

Iskolakezdési egységcsomagok elsőseinknek

Az Ungvári 10. Számú Dayka Gábor Magyar Tannyelvű Középiskola elsős diákjai még csak két hetet töltöttek osztálytársaik között, új környezetben, és szeptember 11-én máris nagy meglepetésben részesültek.
1 вер. 2015

Újra megnyitja kapuit az iskola

2015. szeptember 1-én ismét megszólalt az új tanév kezdetét jelző csengőszó az Ungvári 10. Számú Dayka Gábor Magyar Tannyelvű Középiskola udvarán. A díszbe öltözött tanulók, szülők és tanárok tömegében a fő helyen 82 kiselsősünk állt.
5 черв. 2015

A Vígadóban jártunk

2015. június 5-én az Ungvári 10. Számú Dayka Gábor magyar Tannyelvű Középiskola Csüllő Néptáncegyüttese és a Csipkés Együttes nagy sikerrel képviselte Kárpátalját a Pesti Vigadóban az Új Nemzedék Központ Országos Tehetséggáláján.
1 черв. 2015

Európa országai Ungváron

Június 1-jén az Ungvári 10. Számú Dayka Gábor Magyar Tannyelvű Középiskola tanulói és tanárai aktívan vették ki részüket az európai nap és a gyermeknap alkalmából szervezett városi rendezvényeken.
31 трав. 2015

“Fölszállott a páva...”

2015. május 31-én iskolánk Csüllő Néptáncegyüttese részt vett a Fölszállott a páva budapesti területi válogatóján.