7 квіт. 2016

A tuberkulózis világnapja

Március 24. az Egészségügyi Világszervezet (WHO) döntése alapján 1984 óta a tuberkulózis világnapja. Ezen a napon hívjuk fel a figyelmet az emberiség egyik nagy ellenségére, a Koch-bacillus okozta betegségre, a tuberkulózisra.
31 бер. 2016

Magyar zászló és címer rajz- és esszépályázat

Március 31-én tartották Magyarország Beregszászi Főkonzulátusán a magyar állam Magyar zsászló és címer rajz- és esszépályázat eredményhirdetését.
24 бер. 2016

Húsvétra készültünk

Az Ungvári 10. Számú Dayka Gábor Magyar Tannyelvű Középiskola diákjai, mint minden éven, március 24-én hímestojtásfestéssel készült Húsvét ünnepére.
22 бер. 2016

A víz világnapja

Az Ungvári 10. Számú Dayka Gábor Magyar Tannyelvű Középiskolában a víz világnapját több rendezvény keretében is méltattuk.
15 бер. 2016

A forradalom ünnepén

168 évvel ezelőtt, 1848. március 15-én tört ki Budapesten a magyar forradalom Petőfi Sándor és a márciusi ifjak vezetésével. Ezt a napot azóta is ünnepként tiszteljük, és a hagyományokhoz híven az Ungvári 10. Számú Dayka Gábor Magyar Tannyelvű Középiskolában több rendezvénnyel méltatjuk.
9 бер. 2016

Sevcsenko ma is köztünk él

Márciusban minden évben megünnepeljük az ukránok legnagyobb költőjének, Tarasz Sevcsenkonak a születésnapját.
4 бер. 2016

A nőket köszöntöttük

Nem telhet el úgy év, hogy az Ungvári 10. Számú Dayka Gábor Magyar Tannyelvű Középiskola tanulói ne köszönnék meg tanárnőiknek azt a gondoskodást és fáradságos munkát, amit értük fejtenek ki évről évre. Kiváló alkalom ennek a hálának a kifejezésére a nemzetközi nőnap.
23 лют. 2016

Felolvasómaraton iskolánkban

Idén február 23-án az Ungvári 10. Számú Dayka Gábor Magyar Tannyelvű Középiskola újra csatlakozott a felhíváshoz, mely felolvasásra, irodalmi kincsünk ápolására hívta fel a Kárpát-medence magyarjait. A felolvasás során, mellyel egyben az anyanyelv napját is méltattuk, Tamási Áron művei hangzottak el.
22 лют. 2016

Az anyanyelv nemzetközi napja

Az Ungvári 10. Számú Dayka Gábor Magyar Tannyelvű Középiskolában idén is méltattuk az anyanyelv napját. Iskolánkban már szokássá vált, hogy az ünnepnapot megelőző héten minden osztály helyesírási feladatlapokat tölt ki, így kiderül, kik iskolánk legjobb helyesírói.
12 лют. 2016

Végzőstalálkozó a Daykában

Február 12-én az Ungvári 10. Számú Dayka Gábor Magyar Tannyelvű Középiskola 10. és 11. osztályos tanulói tartalmas találkozót szerveztek, melyen a 2015-ben végzett egykori diákjainkat látták vendégül.