4 квіт. 2014

Sakkverseny az iskolában

Április 4-én az Ungvári 10. Számú Dayka Gábor Középiskolában sakkversenyt tartottunk két korosztályban, az alsó és felső osztályok számára.
13 бер. 2014

Ungváriak Tótkomlóson

Aki figyelemmel követi iskolánk eseményeit, a hírfolyam novemberi részében tájékozódhatott arról a jó kapcsolatról, ami az Ungvári 10. Számú Dayka Gábor Magyar Tannyelvű Középiskola és a Tótkomlósi Jankó János Általános Iskola és Gimnázium között kialakult, valamint a gimnázium tanulóinak és tanárainak ungvári látogatásáról. A magyar állami HATÁRTALANUL! programnak köszönhetően lehetőség nyílt arra, hogy a két tanintézmény ismét találkozhasson, ezúttal Tótkomlóson.
6 бер. 2014

200 éve született Tarasz Sevcsenko

Ismert mondás, hogy az író, a költő a nemzet lelkiismerete. Nem is szólalhatnának meg szebben egy-egy nép vágyai, reményei, mint a költői géniusz alkotásaiban. Ez a géniusz a magyaroknál Petőfi, az angoloknál Shakespeare, az oroszoknál Puskin, az ukránoknál pedig Tarasz Sevcsenko.
28 лют. 2014

Веселе свято – Карнавал

28 лютого у стінах школи відбулося веселе і цікаве дійство – Карнавал. Дорослі й діти, учителі й батьки взяли участь у танцювальному вечорі під керівництвом Іштвана Йокоба. Музичний супровід надавав ансамбль «Чіпкийш».
21 лют. 2014

День рідної мови

Щорічно 21 лютого у ЗОШ №10 з угорською мовою навчання ім. Дойко Габора проводиться день рідної мови. Учні школи змагалися у кращому володінні угорською мовою.
19 лют. 2014

Подарунок з Будапешту

Нам кожного разу дуже приємно, коли цінують працю педагогів школи і в знак подяки передають дарунки для шкільної спільноти, за допомогою яких є можливість організувати навчання-виховання наших учнів на сучасному рівні.
18 лют. 2014

Móricz Zsigmond felolvasó-maraton

A csíkszeredai Kájoni János Megyei Könyvtár szolgált a február 18-án reggel 9 órától este 7-ig tartó Móricz Zsigmond felolvasó-maraton fő helyszínéül. Az akció már több éves múltra tekint vissza, és Benedek Elek, Orbán Balázs, Jókai Mór, Arany János, Gárdonyi Géza után 2014-ben Móricz Zsigmond műveiből olvastak föl gyermekek és felnőttek egyaránt, mindenki, aki szeret olvasni és értékeli a magyar irodalmat. Bár a pontos összesítés még várat magára, a felolvasó-maratonnak minden bizonnyal idén is több tízezer résztvevője volt a Kárpát-medencében. E nemes kezdeményezéshez csatlakozott idén az Ungvári 10. Számú Dayka Gábor Magyar Tannyelvű Középiskola is.
13 лют. 2014

Свято кохання і любові

Уже стало традицією в Ужгородській ЗОШ №10 з угорською мовою навчання ім. Дойко Габора відзначати День святого Валентина. Учні надсилають один одному вітальні листівки-валентинки, готують святковий концерт.
6 лют. 2014

A kiskorúak jogainak védelme

Február 6-án a jog és alkotmányosság témaköréből kaptak ízelítőt az Ungvári 10. Számú Dayka Gábor Középiskola 9., 10. és 11. osztályos tanulói. Előadást tartott Tótin V. M., a Kárpátaljai Megyei Igazságügyi Főosztály vezető szakértője, valamint Pavlyuk Sz. J., a Megyei Közigazgatási Hivatal Jogi Osztályának vezető szakértője, a Fiatal Jogászok Koordinációs Tanácsának tagja. Az előadás során szó volt a kiskorúak adminisztratív és bűntetőjogi felelősségrevonásának eseteiről, illetve a kiskorú állampolgárok jogainak védelméről.
31 січ. 2014

Турнір з настільного тенісу

У післяобідній час 31 січня 2014 року в ЗОШ №10 ім. Дойко Габора було проведено спортивні змагання з настільного тенісу.