1 груд. 2016

Iskolánkban járt a Magyar Népmese Színház

December 1-én az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával ellátogatott hozzánk a Magyar Népmese Színház, mely a magyar népmesékben rejlő filozófiai, erkölcsi és etikai útmutatások terjesztése mellett kötelezte el magát. A magyar népmesékben olyan nélkülözhetetlen értékek vannak, melyek meghatározzák egy gyermek értelmi és érzelmi fejlődését, erkölcsi tartást adnak, és megerősítik a gyerekek identitását.
30 лист. 2016

Papírgyűjtés

November folyamán iskolánkban papírgyűjtési akciót hirdettünk, melyen összesen 3337, 8 kg-nyi papírhulladékot sikerült összegyűjteni.
24 лист. 2016

A sztálinizmus áldozataira emlékeztünk

Iskolánkban november 24-én a sztálini rendszer áldozataira emlékeztünk két tragikus eseménnyel kapcsolatban: ez a malenykij robot és a holodomor. Mindkét esemény emberi áldozatokat követelt egy rendszer politikája miatt. Ezeknek az ártatlan embereknek az emlékét őrizni a felnövekvő nemzedék feladata.
22 лист. 2016

„Diákok voltak! És ők csinálták a dicsőséges forradalmat!”

Tóth Péter Lóránt, Radnóti- és Latinovits-díjas versmondó az 1956-os emlékbizottság támogatásával 65 állomásból álló körtúrára indult 2016 őszén a Kárpát medencében és Kanadában élő magyarokhoz.
17 лист. 2016

Együtt a dohányzás ellen!

2016. november 17- én dohányzás ellenes napot tartottunk iskolánkban. Alsó tagozatos tanulóink kitűzőket készítettek „Kérlek, ne dohányozz mellettem” felirattal, melyet egész nap viseltek. Ötödikeseink értelmező tollbamondást írtak a napi témával kapcsolatban Koscsák Olga ukrán nyelv és irodalom szakos tanárnő vezetésével.
11 лист. 2016

А magyar nyelv napja

Iskolánkban pénteken, november 11-én közös versmondással kezdtük méltatni a magyar nyelv napját. A Balatonfüred Város Önkormányzata által meghirdetett közös versmondáson 11 órakor iskolán 9-11. osztályos tanulói Kisfaludy Sándor Boldog szerelem című versének 45. dalát olvasták fel.
9 лист. 2016

Online tollbamondás az ukrán írásbeliség napján

November 9-én az Ungvári 10. Számú Dayka Gábor Magyar Tannyelvű Középiskola tanulói és tanárai már második alkalommal írták meg a nemzeti egység jegyében tartott online tollbamondást az ukrán írásbeliség napján. A tollbamondást az ukrán nemzeti TV 1 csatorna közvetítette.
7 лист. 2016

Erőszak megelőző napok

Minden év novemberében erőszak megelőző napokat tartunk az iskolánkban, melyeknek elsődleges célja, hogy felhívjuk a gyerekek figyelmét arra, hogy az emberi élet mindennél értékesebb. Felelősek vagyunk életünkért, viselkedésünkért, tetteinkért. Fel szeretnénk hívni a figyelmet arra, hogy a nézeteltéréseket lehet erőszakmentesen is kezelni.
28 жовт. 2016

Szüreti mulatság és táncház a Daykában

2016. október 28-án szüreti bált tartottak az Ungvári 10. Számú Dayka Gábor Magyar Tannyelvű Középiskolában.
23 жовт. 2016

Ünnepi megemlékezés a Dayka Gábor Középiskolában

Az 1956-os forradalom mára igazi történelmi jelképpé vált, ugyanis 1956. október 23-án Magyarország egy emberként lépett fel egy közös ügy érdekében. A közös ügy a sztálini típusú diktatúra elsöprése és a szovjet megszálló csapatok kivonása volt.